JB Týnec nad Sázavou - projekty: Jawa Klub

Co se děje s „Jawa klubem“?

Tento objekt zakoupil Sbor Jednoty bratrské v dražbě v únoru 2005. Proběhla veřejná anketa na využití objektu. Tato anketa byla podkladem pro tvorbu projektu na změnu tohoto bývalého kulturního domu v novou multifunkční budovu. Projektová dokumentace byla spolufinancována Evropskou unií Evropským zemědělským orientačním záručním fondem (EAGGF) v rámci programu LEADER+.

Jak to tedy bude v klubu vypadat?

V přízemí bude zachováno využití podle současného stavu rozšířené o klubovny, šatnu, kancelář a nové, variabilní jeviště. Tzn. společenský sál bude možné pomocí mobilních příček členit na menší části – klubovny. Mobilní příčka bude také oddělovat jeviště od sálu, kde bude na podélné stěně vybudována horolezecká stěna. Z předsálí bude oddělen prostor pro šatnu, nově bude vybudováno sociální zařízení a administrativa. Současná galerie bude využita pro stavbu bytu správce objektu. Z bývalého balkonu bude také přístup do ubytovacích kapacit, které budou nastavěny nad krajními loděmi, které jsou v současnosti zastřešeny nižšími pultovými střechami.

V suterénu bude fitcentrum se zázemím, saunou, vířivkou a soláriem. Dále zde bude víceúčelová klubová čajovna s bistrem, internetovou kavárnou a venkovní terasou. Terasa bude navazovat na molo u řeky. Celá rekonstrukce je běh na dlouhou trať, která bude vyžadovat obrovské investice a proto je plánována na několik samostatně realizovaných i provozovaných etap. První etapa počítá s vybudováním fitcentra v suterénu.Výsledky ankety:

Využití Četnost
Koncerty 125
Kinoklub 114
Fittnes 113
Klubovna pro práci s dětmi a mládeží 108
Možnost využití klubovny (kroužky apod.) 101
Přednášky (různé dle zájmu) 101
Turistická ubytovna 46
Vířivá vana 92
Internetová čajovna 83
Solárium 60
Možnost pronájmu sálu či ostatních prostor 79
Setkávání seniorů (např. s tancem) 88
Sauna 89Další dokumenty k projektu:
Perspektiva.pdf
Podélný řez.pdf
Půdorys 1.NP.pdf
Půdorys 1.PP.pdf
Půdorys 2.NP.pdf
Schématický pohled.pdfCopyright (c) 2016 Jednota bratrská Týnec nad Sázavou